Wkładki wewnątrzmaciczne

W Nova Klinika wykonywane są zabiegi zakładania wkładek wewnątrzmacicznych. Wkładki w które zaopatrzony jest gabinet ginekologiczny to wkładka wewnątrzmaciczna MIRENA oraz wkładka wewnątrzmaciczna NOVA T380. Pacjentka może również przyjść na wizytę z zakupioną przez siebie wkładką wewnątrzmaciczną.

Wkładka wewnątrzmaciczna uwalniająca hormony (Mirena) to nowoczesny typ wkładki domacicznej, który łączy działanie typowej spirali i pigułki antykoncepcyjnej. Przed założeniem Mireny lekarz dokładnie bada pacjentkę, włącznie z badaniem narządów miednicy mniejszej, badaniem piersi i badaniem wymazu z szyjki macicy. Lekarz powinien wykluczyć ciążę i choroby przenoszone drogą płciową. Infekcje dróg rodnych powinny zostać wyleczone przed założeniem systemu. Wkładki domaciczne z progesteronem (Mirena) mają największą skuteczność antykoncepcyjną wśród metod dostępnych w Polsce (wskaźnik Pearla 0,1 – podobny jak w zabiegu podwiązania jajowodów).

Wkładka NOVA T380 jest miedzianą wkładką domaciczną wyprodukowaną z obojętnego dla organizmu ludzkiego tworzywa sztucznego oraz drucika miedzianego nawiniętego na spiralny rdzeń. W dolnej części spirali znajdują się nitki służące do jej usunięcia lub kontroli. Wkładka Nova T380 należy do nowej generacji miedzianych spirali domacicznych o większej powierzchni miedzianej i jest jednym z najbezpieczniejszych środków antykoncepcyjnych.

Informacje zawarte na tej stronie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być interpretowane jako porada lekarska.
W każdym przypadku należy skonsultować się z lekarzem specjalistą.